Po raz drugi ruszą sprzątać rzeki i lasy. Także na Lubelszczyźnie [AUDIO]

2020-02-26 12:51
Akcja Czysta Rzeka
Autor: pixabay.com/byrev

Dostaną rękawiczki oraz worki na śmieci i ruszą sprzątać lasy i rzeki. Trwa nabór na wolontariuszy oraz wyznaczanie koordynujących sztabów w ramach akcji "Czysta Rzeka".

To już droga edycja inicjatywy, która ma na celu zwrócenie uwagi na zalegające odpady.


- Pierwotnie miała objąć jedynie tereny rzeki Bug, ale rozrosła się na całą Polskę. Mamy sztaby nie tylko na Lubelszczyźnie, ale w całym kraju, w tym momencie m.in. w województwach mazowieckim, podkarpackim a nawet zachodniopomorskim - mówi Daniel Parol jeden z organizatorów.

Rejestracja sztabów dopiero wystartowała. W zeszłym roku zgłosiło się ponad 2,5 tys. wolontariuszy, którzy zebrali 55 ton odpadów nie tylko z rzek, ale i lasów.

- Liczymy na podobny, a nawet lepszy wynik - dodaje Parol.

Uczestnicy mogą liczyć, poza satysfakcją, na symboliczne upominki. W zeszłym roku najmłodszy z wolontariuszy miał 8 miesięcy, a najstarszy ponad 80 lat. W tym roku akcję główną zaplanowano na 18 kwietnia. Z kolei wielki finał i podsumowanie całej akcji odbędzie się 2 maja w Janowie Podlaskim. Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie www.operacjarzeka.pl.

Więcej o akcji Czysta Rzeka w rozmowie reportera Radia ESKA Jacka Wernera, posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE