PILNE: Pierwszy potwierdzony przypadek wariantu Delta na terenie Lubelszczyzny

2021-07-09 11:46
PILNE: Pierwszy potwierdzony przypadek wariantu Delta na terenie Lubelszczyzny
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi pierwszy przypadek wariantu Delta. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej.

- Przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS CoV-2 - informuje Magdalena Kaproń z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. - W okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa SARS –CoV-2 szczególnie wzmocniony jest nadzór epidemiologiczny. Jako Inspekcja Sanitarna jesteśmy przygotowani, że te obce warianty będą się pojawiać - dodaje.

W związku z dynamiczną i nową sytuacją epidemiologiczną na terenie Europy, sytuacja na Lubelszczyźnie ma być monitorowana.

- W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS CoV-2 - wyjaśnia.

Minionej doby odnotowano trzy nowe przypadki koronawirusa na terenie województwa lubelskiego. Jedna osoba zmarła.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE