Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając w rozbitym aucie 4-letnie dziecko

i

Autor: mat. policji Sprawca wypadku w Krasnymstawie usłyszał już zarzuty

Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając w rozbitym aucie 4-letnie dziecko

2023-03-19 11:59

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 31-letni kierowca volkswagena, który zderzył się z innym samochodem w Krasnymstawie (woj. lubelskie). Tuż po wypadku 31-letni obywatel Ukrainy uciekł do lasu, pozostawiając w rozbitym aucie 4-letnie dziecko. Jak się okazało, 31-latek nie posiadał prawa jazdy.

Do groźnego wypadku doszło w sobotę (18 marca) po godz. 11 w Krasnymstawie w woj. lubelskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 31-letni obywatel Ukrainy jechał volkswagenem polo wraz ze swoim 4-letnim synem. Na ul. Rejowieckiej stracił panowanie nad samochodem i zjechał na lewą stronę jezdni, doprowadzając do zderzenia z volkswagenem sharanem, za kierownicą którego siedział 45-letni mężczyzna. Tuż po wypadku 31-latek uciekł do lasu, pozostawiając bez opieki 4-letniego chłopczyka.

- Policjanci ustalili, że 31 latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – poinformowała podkom. Jolanta Babicz z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. - Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń.

Pijany kierowca sprawcą wypadku w Krasnymstawie

i

Autor: mat. policji Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając w rozbitym aucie 4-letnie dziecko

31-letni sprawca wypadku odpowie teraz za kierowanie pojazdem oraz spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości, a także narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego. Decyzją sądu mężczyzna został objęty dozorem policji.

Szybka jazda skończyła się wysokim mandatem. Grupa SPEED w akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE