Pies w ostatniej chwili został uratowany z posesji w Lublinie. Na leczenie uzbierano ponad 8 tys. zł

2022-11-10 10:03

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE wraz z lubelskimi policjantami uratowali skrajnie wychudzonego i bardzo zaniedbanego psa. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili. Suczka była już umówiona na eutanazję. Zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów.

Interwencja była przeprowadzona w asyście policjantów w ubiegłą niedzielę (6.11).

 - Osoba zgłaszająca poprosiła nas o pomoc z uwagi na to, że, wg jej relacji, pomimo usilnych starań, monitów, próśb, błagań i nalegań nie uzyskała pomocy od przedstawiciela jednej z lokalnych organizacji, który już wiosną otrzymał informację o suczce – piszą na stronie facebook Fundacji.  - Pomimo że osoba ta miała  być wielokrotnie na miejscu i widzieć zwierzę w tym stanie nie wdrożyła żadnych procedur, by ukrócić to okrucieństwo! – dodają.

Pomoc przyjechała w ostatniej chwili, ponieważ właścicielka była już umówiona z psem na usypianie.

Suczka trafiła do całodobowej lecznicy. A Fundacja poprosiła o pomoc w sfinansowaniu leczenia. Internauci bardzo szybko zareagowali na tę prośbę. W ciągu zaledwie trzech dni udało się uzbierać ponad 8 tysięcy złotych!

- Kira (bo tak wabi się piesek), czuje się już trochę lepiej. Dochodzi do siebie. Poddawana jest kąpielom leczniczym i już się aż tak nie drapie, ale na pewno potrzebuje jeszcze czasu - mówi Marta Włosek Prezes i założycielka Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.

Czynności w tej sprawie prowadzą lubelscy policjanci. Przedstawiciele Fundacji zapowiadają, że będą szukać sprawiedliwości dla Kiry w sądzie. 

- Gdy pies dojdzie do siebie, będziemy pilnie szukać domu tymczasowego - mówi Włosek. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE