Pierwsze "trzynastki" wkrótce dotrą do emerytów i rencistów z Lubelszczyzny [AUDIO]

2020-03-31 9:44
Trzynastki w drodze
Autor: pixabay.com/stevepb

Lubelscy emeryci i renciści mogą liczyć na trzynastą wypłatę. Dodatkowe świadczenia są już w drodze.

– Zapewniam wszystkich świadczeniobiorców, że emerytury i renty są wypłacane na czas. Tak samo jest w przypadku dodatkowego świadczenia, czyli tzw. trzynastej emerytury, która wynosi 1200 złotych brutto, czyli najczęściej 981 zł „na rękę” – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Aby otrzymać świadczenie nie trzeba nic robić. Zostanie przyznane i wypłacone automatycznie.

- ZUS przekazuje trzynastki razem ze świadczeniem przysługującym za kwiecień, w standardowym terminie płatności emerytury lub renty. Terminów jest kilka: 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca. Dlatego pierwsze trzynastki już są w drodze do świadczeniobiorców i dotrą do nich do 1 kwietnia. Przekazem pocztowym lub na rachunek w banku - precyzuje Małgorzata Korba z lubelskiego oddziału ZUS.

"Trzynastka" przysługuje uprawnionym m.in. do emerytury, renty, rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

Więcej o tym Małgorzata Korba, rzeczniczka lubelskiego oddziału ZUS:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE