Papież Franciszek

i

Autor: EPA/ETTORE FERRARI

pilne

Papież w szpitalu! Duchowni apelują o modlitwę za Ojca Świętego

2023-03-30 8:44

W związku z hospitalizacją papieża Franciszka, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki zaapelował do Polaków o modlitwę w intencji zdrowia następcy św. Piotra.

Watykan w czwartek poinformował, że papież ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu. Po południu został on przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli.

O modlitwę w intencji zdrowia Franciszka zaapelował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

W takim samym duchu zareagował rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak SJ.

W środę po audiencji generalnej 86-letni papież pojechał karetką do rzymskiej kliniki Gemelli. Watykan poinformował, że stwierdzono infekcję dróg oddechowych. To nie Covid-19, jak zaznaczono. Infekcja ta wymaga kilkudniowego leczenia szpitalnego — głosi watykański komunikat.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo papież pozostanie w klinice Gemelli. To już jego drugi pobyt w tym szpitalu. W lipcu 2021 roku przeszedł tam operację jelita.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE