Film Galimatias,czyli Kogiel-Mogiel 2

i

Autor: Materiały prasowe

QUIZ

Pamiętasz te polskie komedie? Sprawdź się w tym quizie, czy pamiętasz te cytaty!

2023-12-01 15:58

Polskie komedie to prawdziwa kopalnia cytatów! Kto nie oglądał takich filmów jak „Killer”, „Miś” czy „Kogel-mogel”? Teksty z tych produkcji są już kultowe i często można usłyszeć je na ulicy, imprezach czy w komunikacji miejskiej. Jesteś zdania, że polska kinematografia nie ma dla ciebie tajemnic? Koniecznie sprawdź się w naszym quizie!

W polskiej kinematografii mamy się czym pochwalić! Mimo że wiele z tych komedii ma już ponad 20 lat, to trudno znaleźć kogoś, kto nie oglądał „Killera” czy „Chłopaki nie płaczą”. Tego typu produkcje są powtarzane ciągle w telewizji i na pewno każdy z nas oglądał, choć ich fragment. Polskie komedie z czasów PRL, czy późniejszych nadal są bardzo popularne, a teksty, które tam padają, można znaleźć także w innych produkcjach.

Uważasz, że masz świetną pamięć, a świat polskich produkcji nie ma dla ciebie sekretów. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy. Znajdziesz tu cytaty z takich filmów, jak  „Nic śmiesznego”, „Chłopaki nie płaczą” czy „Sami swoi”. Znasz je wszystkie? Sprawdź!

Najlepsze komedie PRL. Historyk recenzuje. Historia z Koprem

QUIZ „Marian, tu jest jakby…”. Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu „Rozmowy kontrolowane” (1991). „Żyrafy wchodzą do szafy…”

Zobacz także: Znachor był kręcony w Lublinie! Najnowsze informacje o produkcji Netflixa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE