Czy rozpoznasz na zdjęciach te samochody z czasów PRL? Sprawdź się w tym QUIZIE

i

Autor: NAC

QUIZ

Pamiętasz marki aut z czasów PRL-u? Sprawdź to w quizie!

2023-12-01 15:55

Rzeczywistość od czasów PRL-u zdecydowanie się zmieniła. Wystarczy tylko spojrzeć na samochody! Kiedyś auta były synonimem luksusu, a teraz ma je każdy. Jesteś znawcą motoryzacji? Z łatwością rozpoznajesz samochody z czasów PRL? Zatem koniecznie musisz sprawdź się w naszym QUIZIE!

Po polskich ulicach w czasach PRL jeździło mnóstwo aut. Do tych, których na pewno zalicza się trabant, polonez czy popularny w tych czasach maluch. W czasach, gdy w każdym domu jest przynajmniej jeden samochód, trudno jest sobie wyobrazić, że jedno auto przypadało na jedną wieś. Pojazdy z czasów PRL zdecydowanie się odróżniają od tych współczesnych!

Jesteś wielkim fanem samochodów w dawnym stylu? To ten quiz dotyczący samochodów z czasów PRL nie powinien być dla ciebie żadnym problemem!

Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem

Okres PRL – kiedy był?

Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL); (do 1952: Rzeczpospolita Polska; pot. Polska Ludowa) – historyczne państwo polskie istniejące w latach 1944–1989. PRL-u to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Koniecznie rozwiąż poniższy QUIZ!

Czy rozpoznasz na zdjęciach te auta z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód z czasów PRL na zdjęciu?
Samochód z czasów PRL

Zobacz także: Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE