Pamiętasz zakupy z czasów PRL? To na pewno rozwiążesz ten QUIZ!

i

Autor: NAC

QUIZ

Pamiętasz, jak robiło się zakupy w czasach PRL-u? Sprawdź się w tym quizie!

2023-12-01 15:53

Z czym kojarzą się czasy PRL-u? Na pewno z długimi kolejkami przed sklepami! Każdy produkt wtedy był trudno dostępny. Teraz wydaje nam się to niewyobrażalne, ponieważ półki sklepowe aż uginają się od ogromu rzeczy na nich. Co pamiętasz z handlu w czasach PRL-u? Sprawdź się w quizie.

Czasy PRL-u były ciężkie pod wieloma względami. Państwo dopiero odradzało się po trudach wojny. W sklepach wszystkiego brakowało i trudno było dostać jakiś produkt… i nagle pojawiły się kartki! Zostały wydrukowane przez mennicę na większość tego, co było niezbędne, np. mięso, wędliny, kaszę, cukier, cukierki, mąkę, masło, tłuszcze, mleko, buty, papierosy, piwo, wino, wódkę oraz proszek do prania i mydło.

To one do tej pory pozostają symbolem tamtych czasów wraz ze sklepami typu Pewex. Dziadkowie, rodzice, a nawet my sami pamiętamy, te potężne kolejki, w których trzeba było stać od rana, aby dostać jakiś produkt. Chcesz sprawdzić, co pamiętasz z czasów PRL? Koniecznie rozwiąż ten QUIZ!

Najbardziej znani homoseksualiści epoki PRL. Historia z Koprem

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych.

QUIZ. Pamiętasz zakupy z czasów PRL? Sprawdź

Pytanie 1 z 11
Co groziło za spekulację kartkami?

Zobacz także: Jak wyglądała praca w czasach PRL? Zobaczcie te zdjęcia z lubelskich fabryk

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE