Sami Swoi

i

Autor: Screen z YouTube/TajemnicePRL

QUIZ

Pamiętasz filmy z czasów PRL-u? Sprawdź się w tym quizie

2023-09-22 15:10

Czasy PRL-u mijały pod znakiem wielkich zmian politycznych, kulturowych i ustrojowych. Przede wszystkim kojarzą się z potężnymi kolejkami, PEWEX-ami czy szarą rzeczywistością. Ale w tym czasie powstało także wiele zupełnie nie szarych produkcji filmowych, które po latach nadal bawią i wzruszają kolejne pokolenia. Pamiętasz coś z tego? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Czasy PRL-u nasi rodzice i dziadkowie często wspominają z ogromnym sentymentem. Dla młodszych osób to okres historyczny, z którego nic nie pamiętają, albo o którym uczyli się tylko na lekcjach historii. Do tej pory jest popularna moda z tamtych lat, jemy te same potrawy, ale także i każdy kojarzy kultowe filmy z tych czasów. Jesteśmy pewni, że wiele z tych produkcji już wcześniej widzieliście! Są puszczane w telewizji w każde święta i często pokazywane w tradycyjnym programie. 

Pamiętasz jeszcze kino PRL-u? Niektórych filmów nie da się zapomnieć!

Pytania nie są trudne, ale trzeba mieć naprawdę dobrą pamięć, aby zasłużyć sobie na komplet punktów. Poza tym, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania bezbłędnie, musisz znać takie filmy, jak „Znachor”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” i wiele innych. Sprawdźcie, ile z nich pamiętacie, albo obejrzyjcie je ponownie i wtedy się przetestujcie? Jak wam poszedł nasz QUIZ?

"Najsłynniejsze prezenterki TVP w epoce PRL. Historia z Koprem"

Czasy PRL-u

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Z drugiej strony to także czas, w którym ludzie spędzali bardzo dużo ludzi wspólnie czas.

QUIZ Jak dobrze pamiętasz kino PRL-u?

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu „Seksmisja”. „Jakim prawem mnie dotykasz?...”

Zobacz także: Jak się żyło w Lublinie w czasach PRL-u? Zobaczcie zdjęcia! [GALERIA]

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE