Reksio

i

Autor: Youtube Rezolutny piesek zawsze miał ciekawe pomysły na zabawę. Był ulubieńcem pokoleń!

QUIZ

Pamiętasz bajki z czasów PRL-u? Sprawdź się w quizie

2023-12-06 17:16

PRL nie był łatwym okresem życia w Polsce, ale powstała wtedy kultura, która w znakomitej formie przetrwała do tej pory. Stworzone wtedy bajki i wieczorynki do dziś są elementem popkultury. Trzeba jednak przyznać, że nie wszystkie. Sprawdźmy, jak dużo z nich pamiętasz!

Opowieści na dobranoc towarzyszą nam od wieków, a PRL nie był w tej kwestii wyjątkiem. Choć tamtejsze wieczorynki powstawały grubo ponad pół wieku temu, przynajmniej część z nich na dobre wpisała się do popkultury. Wśród nich jest kultowy "Krecik", ale to nie znaczy, że już nikt nie pamięta o Rumcajsie, Reksiu czy starym dobrym Koziołku Matołku.

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji.

Te bajki kołysały dzieci do snu w PRL-u! Sprawdź, ile z nich pamiętasz. QUIZ

Te bajki kołysały dzieci do snu w PRL-u! Sprawdź, ile z nich pamiętasz. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Do Pacanowa podróżował
Zginęli w STRASZNYCH WYPADKACH Seksbomba PRL gwiazdy TVP Adam Fiut l Niezapomniani

Zobacz zdjęcia: Tak wyglądały wakacje w czasach PRL w woj. lubelskim! Sprawdź archiwalne fotografie

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE