Padający śnieg i śliskie nawierzchnie w woj. lubelskim. W regionie warunki do jazdy są trudne

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Padający śnieg i śliskie nawierzchnie w woj. lubelskim. W regionie warunki do jazdy są trudne

2023-02-07 8:04

Wtorek przywitał mieszkańców Lubelszczyzny opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Utrzymująca się minusowa temperatura sprawia, że nawierzchnie na drogach naszego regionu są śliskie, dlatego kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność.

Dyżurny lubelskiego oddziału GDDKiA poinformował PAP, że wszystkie drogi ekspresowe i krajowe są przejezdne, ale sytuacja jest dosyć trudna, dlatego, że na przeważającym obszarze województwa pada drobny śnieg, miejscami śnieg z deszczem, który jest opadem marznącym.

„Dlatego cały czas pracuje sprzęt, aby łagodzić tę sytuację. Opady zaczęły się ok. godz. 6 od intensywnego, ale trwającego kilka minut uderzenia w północno-wschodniej części naszego województwa i zmierza w kierunku południowo-wschodnim, gdzie istnieje ryzyko powstania śliskości” – przekazał dyżurny.

Dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie uzupełnił, że w okolicach Kraśnika i Janowa Podlaskiego pada śnieg, w związku z tym pracują w tych rejonach piaskarki.

„Większość nawierzchni jest czarna, występują odcinki z lokalną śliskością np. na południowym wschodzie” – potwierdził.

Na Lubelszczyźnie utrzymuje się mróz

Nad ranem temperatura wahała się od -1,7 st. C w Janowie Podlaskim do -8,4 st. C w Józefowie. Obecnie temperatura wynosi ok. -5,3 st. C.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE