Pacjent ze szpitala w Bełżycach przetransportowany do Lublina. Personel medyczny objęty kwarantanną [AUDIO]

2020-03-12 16:56
Pacjent z Niedrzwicy Dużej przenisiony do PSK1
Autor: google maps

Stan pierwszego zakażonego, tzw. pacjenta "0" z województwa lubelskie​go poprawił się. Został przetransportowany ze szpitala powiatowego w Bełżycach na oddział zakaźny Szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie. Kwarantanną zbiorową objęty został jednak personel medyczny - mówi wojewoda lubelski, Lech Sprawka.

O przeniesieniu pacjenta poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka. Chory do lubelskiej kliniki trafił w czwartek popołudniem. - Stan pacjenta nie pogorszył się - poinformował podczas konferencji prasowej wojewoda Lech Sprawka. Kwarantanną zbiorową objęty został jednak personel medyczny bełżyckiej lecznicy, który miał kontakt z zakażonym.

- Mamy grupę personelu medycznego ze szpitala w Bełżycach, która odbywa kwarantannę zbiorową w Piotrowicach - mówi wojewoda. Personel miał prawdopodobnie bezpośredni kontakt z chorym w czasie jego przyjęcia do szpitala.

Kwarantanna zbiorowa personelu medycznego

Na Lubelszczyźnie zakażonych jest już sześć osób. Od poniedziałku [16 marca] szpital w Puławach zostanie przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny, który będzie przyjmował pacjentów z podejrzeniem koronawirusem i zakażonych. W regionie uruchomiono także mobilne zestawy do pobieranie próbek od osób przebywających w kwarantannach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE