Oto najpopularniejsze nazwiska i imiona w Lublinie. Czy jest wśród nich Twoje? [AUDIO]

2020-02-10 12:42
Wójcik to obecnie najpopularniejsze nazwisko w Lublinie
Autor: Josh Sorenson / Pexels.com Wójcik to obecnie najpopularniejsze nazwisko w Lublinie

Jeśli nie znacie nikogo z nazwiskiem Wójcik – to jesteście w mniejszości. Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w Lublinie – to obecnie najpopularniejsze nazwisko w Kozim Grodzie.

Nazwisko Wójcik nosi ponad 4,5 tys. zameldowanych w Lublinie osób. Nieco mniej popularne, ale wciąż często występujące u nas nazwiska to: Kowalczyk, Mazur, Mazurek, Kowalski, Kamiński, Woźniak, a także Nowak, Zieliński, Król oraz Wiśniewski. A co z imionami?

- U chłopców najpopularniejsze imiona, które nadawano w ubiegłym roku, to: Jakub, Szymon, Antoni, Aleksander, Franciszek oraz Jan – wymienia Dariusz Janiszewski, zastępca kierownika USC w Lublinie. - Z kolei u dziewczynek prowadzi Zuzanna. Potem, wśród najpopularniejszych imion są: Julia, Hanna, Maja, Alicja, Zofia i Lena. Każde z imion było nadawane około 200 razy przez rodziców w ubiegłym roku.

Najpopularniejsze imiona w Lublinie nadawane w 2019 roku? Wymienia Dariusz Janiszewski, zastępca kierownika USC w Lublinie:

W ubiegłym roku USC w Lublinie nie zanotował żadnej odmowy nadania imienia dziecku. Zdarzały się jednak rozmowy z rodzicami, którzy swojemu potomkowi chcieli nadać zdrobnienie, np. Piotruś zamiast Piotr. W całym kraju, najpopularniejszym nazwiskiem jest Nowak, nosi je ponad 200 tys. osób. Na drugim miejscu jest Kowalski / Kowalska, a na trzecim – Wiśniewski / Wiśniewska.

Zestawienie najpopularniejszych nazwisk w Polsce opublikowało ostatnio Ministerstwo Cyfryzacji. Dane dotyczące mężczyzn znajdziecie pod tym adresem, a nazwiska kobiet – tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE