WORD w Kraśniku

i

Autor: internet / fot. word.lublin.pl

Ostatnie dni na zrobienie szkolenia, które redukuje punkty karne

2022-09-08 8:44

Ogromne zainteresowanie szkoleniami redukującymi punkty karne. Wkrótce zostaną zlikwidowane szkolenia redukujące punkty karne, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego na Lubelszczyźnie notują coraz większe zainteresowanie kursami. W niektórych WORD-ach jest to czterokrotny wzrost liczby chętnych. Sprawdźcie, do kiedy można zmniejszyć liczbę punktów karnych.

Szkolenia redukujące punkty karne

Od 17 września w związku ze zmianami wynikającymi z ustawy Prawo o ruchu drogowym zlikwidowane zostaną szkolenia, które umożliwiają kierowcom zmniejszenie posiadanej liczby punktów karnych. Udział w kursie odejmuje 6 punktów z konta kierowcy. W szkoleniu można wziąć udział nie częściej niż raz na pół roku.

  • Kto może skorzystać ze szkolenia redukującego liczbę punktów karnych?

Ze szkolenia może skorzystać kierowca, który posiada prawo jazdy przez okres minimum jednego roku i nie przekroczył liczby 24 punktów karnych. Kurs polega na jednorazowym spotkaniu z policjantem i psychologiem. Na podstawie zaświadczenia wydanego przez dyrektora WORD, komendant wojewódzki policji prowadzący ewidencję punktów karnych zmniejsza liczbę punktów karnych o sześć.

Ogromny wzrost zainteresowania szkoleniami notują w ostatnich dniach Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w województwie lubelskim. W zamojskim ośrodku obserwowany jest czterokrotny wzrost liczby chętnych.

"Wcześniej mieliśmy średnio 15 osób w miesiącu, a teraz jest to około 60 osób. Widać, że informacja o zmianie przepisów dotarła już do kierowców, w szczególności tych zawodowych, którzy są np. przedstawicielami handlowymi, czy daleko dojeżdżają do pracy" – wyjaśnił w rozmowie z PAP dyrektor WORD w Zamościu Marcin Kulig. Dodał, że dla takich osób istotne jest zlikwidowanie nawet kilku punktów karnych.

Przed ogłoszeniem zmiany przepisów, WORD w Chełmie organizował najczęściej raz w miesiącu takie szkolenie dla około 10-15 osób. Teraz są to 2-3 kursy w tygodniu, po 15-20 osób na każdym z nich.

"Mamy jeszcze mnóstwo telefonów z pytaniami, do kiedy będziemy je organizować. W zasadzie jesteśmy w stanie uruchomić kurs z dnia na dzień, jeśli będzie duża liczba chętnych. Myślę, że jeszcze do 16 września uruchomimy 3-4 szkolenia" – dodał szef chełmskiego WORD Mariusz Ostrowski.

Natomiast w ośrodku w Lublinie ze szkoleń dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego korzystało do tej pory około 30 osób w tygodniu.

"Teraz jest to ponad 100 osób w ciągu tygodnia. Jak trzeba będzie, to będziemy robić 2-3 szkolenia dziennie. Dajemy też możliwość szkoleń online dla osób, które nie mogą akurat przyjechać do Lublina" – powiedziała PAP dyrektor WORD w Lublinie Renata Bielecka.

  • Nowy kurs redukujący punkty karne.

Według projektu Ministerstwa Infrastruktury, od 17 września 2022 roku kierowcy będą mogli wziąć udział w kursie reedukacyjnym, ale w nieco zmienionej formie. Kurs ma mieć 28 godzin, które muszą zostać zrealizowane w ciągu 4 dni, a jego koszt szacuje się nawet na 900 złotych. Warto zaznaczyć, że obecnie kurs zmniejszający punkty karne jest znacznie krótszy i kosztuje zazwyczaj ok. 400 zł.

Poduszkowiec zagościł na Politechnice Lubelskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE