Ośrodek szkolenia pilotów i parkingi dla samolotów. Jest wykonawca

2021-08-03 12:42
Ośrodek szkolenia pilotów i parkingi dla samolotów. Jest wykonawca
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

To już pewne. Port lotniczy Lublin wprowadzi nową usługę. Spółka oferuje możliwość parkowania samolotów niemal pod domem. Przetarg na budowę i najem hangarów rozstrzygnięty.

Konkurs ogłoszono w maju br. Wygrała go m.in. świdnicka firma. - Port Lotniczy Lublin zawarł w tej sprawie umowę z konsorcjum Navcom Systems oraz ELKABEL Nieruchomości Szczygielski. Spółka Navcom Systems od lat działa na rynku lotniczym. Firma powstała w 2000 r. w Świdniku i zajmuje się naprawą i obsługą awioniki lotniczej samolotów i śmigłowców - mówi nam Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Hangary i ośrodek szkolenia przyszłych pilotów

- Na lubelskim lotnisku powstaną hangary do parkowania i obsługi technicznej małych samolotów biznesowych - dodaje Jankowski. - Konsorcjum wybuduje hangary w bezpośredniej bliskości płyt postojowych, dróg kołowania oraz drogi technicznej prowadzącej do bramy wjazdowej - wylicza.

Do zagospodarowania przeznaczono obszar ok. 57 arów, na którym można usytuować jeden większy lub kilka mniejszych hangarów, całość o wymiarach granicznych 60x20 metrów i wysokości max. 12 metrów.

Dodatkowo, jest możliwość budowy zaplecza biurowo-magazynowego, czyli tzw. kontenery modułowe.

Z inwestycji skorzystają także przyszyli piloci. - Miejsce nadaje się na usytuowanie takiego ośrodka. Spółka Navcom Systems prowadzi także ośrodek szkolenia pilotów. To również sprawdzony kontrahent Portu Lotniczego Lublin, od którego wynajmuje trawiaste lotnisko, wykorzystując je do szkolenia przyszłych pilotów - tłumaczy Jankowski.

Do tej pory, przy tego typu usługach, mieszkańcy Lubelszczyzny korzystali z sąsiednich lotnisk.

Inwestycja może ruszyć wkrótce. Lubelskie lotnisko uzyskało już zgody i opinie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Inspektoratu Sanitarnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE