Osoby głuche i niedosłyszące rozliczą PIT z pomocą tłumacza migowego

2020-03-10 15:01
Osoby głuche i niedosłyszące rozliczą PIT z pomocą tłumacza migowego
Autor: pixabay/Shutterbug

Tłumacz migowy w Lublinie pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym rozliczyć PIT. Akcję organizuje Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych. W Lublinie pomocy będą udzielać profesjonalni tłumacze języka migowego w Pierwszym Urzędzie Skarbowym.

- Osoby z taką niepełnosprawnością, a więc głuche i niedosłyszące, rozliczające się nie tylko w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie, ale z całego województwa, mogą przyjść i zapytać o sprawy związane z rozliczeniem rocznym swoich dochodów, ulgi, odliczenia, przekazanie jednego procenta podatku - mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. - Wszystkie te rzeczy, które są związane z rocznym rozliczeniem.

Tłumacz języka migowego dostępny będzie w Pierwszym Urzędzie Skarbowym 2 kwietnia w godzinach 8:30-14:30. Z usługi mogą skorzystać wszyscy potrzebujący, nawet jeśli nie jest to jego urząd właściwy miejscowo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE