Operacja Rzeka. Będą sprzątać wody na kajakach. Możesz dołączyć [30.07-1.08]

2021-07-28 14:38
Operacja Czysta Rzeka
Autor: zdj. Operacja Czysta Rzeka

Największa społeczna akcja sprzątania rzek dociera na Lubelszczyznę. W najbliższy weekend wolontariusze zadbają o porządek ​Białej Łady, Wieprza i Bukowej. "Operacja Czysta Rzeka" zawita także na Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Lubelskie to kolejny przystanek na mapie letniej operacji, w czasie której ekopatrol canoe sprząta 30 rzek w Polsce. - 30 lipca posprzątamy Białą Ładę, 31 Wieprz, a 1 sierpnia Bukową. 31 lipca będziemy na Festiwalu Języka Polskiego w Szczebrzeszynie i tam chętni wolontariusze będą mogli się dopisać - mówi nam Izabela Sałamacha, rzeczniczka akcji.

Sprzątanie wody odbywa się wyłącznie z poziomu canoe/kajaku. - To edycja wakacyjna, stąd takie założenie i koncepcja. Sprzątamy tym razem wyłącznie rzeki - dodaje.

Organizatorzy zachęcają także do samodzielnego, ale rozsądnego sprzątania. - Jeśli chcemy wypoczywać nad rzeką lub uprawiać wodne sporty, zawsze powinniśmy po sobie posprzątać. Namawiamy do odpowiedzialnych zachowań. Zwracajmy też uwagę innym - wyjaśnia Sałamacha.

Operacji Czysta Rzeka towarzyszą wydarzenia kulturalne. 31 lipca w Szczebrzeszynie odbędzie się koncert Dla Rzeki projektu Sviatyj. Finał akcji zaplanowano na 1 sierpnia w Janowie, gdzie wystąpią Haydamaky.

Szczegóły na operacjarzeka.pl Zainteresowani dołączeniem do ekopatrolu wodnego mogą zgłaszać się przez e-mail: rzeka@operacjarzeka.pl.

To już trzecia edycja społecznego sprzątania rzek. Wiosną tego roku zebrano prawie 200 ton śmieci w 14 województwach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE