Pożar

Ogromny pożar w gm. Stary Zamość. W całej miejscowości wyłączono prąd!

2023-03-29 11:10

We wtorek (28.03) przed godziną 20 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Majdan Sitaniecki gm. Stary Zamość. Ogień strawił cały budynek!

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Wierzba oraz Majdan Sitaniecki stwierdzono, że pożarem w całości objęty był drewniany budynek mieszkalny pokryty papą. Nie występowało zagrożenie dla innych budynków.

- Właściciel samotnie zamieszkujący ten budynek w tym czasie na szczęście w nim nie przebywał. Dyspozytor Zakładu Energetycznego zdalnie odłączył zasilanie elektryczne w całej miejscowości – relacjonuje oficer prasowy KM PSP w Zamościu, bryg. Andrzej Szozda.

- W trakcie prowadzonych działań ustalono, że wewnątrz budynku znajduje się butla na gaz propan-butan zasilająca kuchenkę gazową. Pożar spowodował uszkodzenie przewodu zasilającego oraz jego intensyfikację. Butlę schładzano prądem wody do chwili wypalenia się gazu, a następnie wyniesiono ją na zewnątrz – dodaje.

W działaniach trwających niewiele ponad 3 godziny udział wzięły: 3 zastępy z JRG Zamość oraz OSP Wierzba, Stary Zamość, Majdan Sitaniecki. Spaleniu uległ w całości dach budynku a częściowo jego ściany. Wstępne straty oszacowano na kwotę 80 tys. zł.

Strażacy przypuszczają, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Zobacz także: Pożar domu w Łęcznej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE