Ogród Botaniczny UMCS zostanie ponownie otwarty

2020-04-22 15:55
kwiatki
Autor: pixabay.com

Po kilkumiesięcznej przerwie Ogród Botaniczny UMCS zostanie ponownie otwarty dla odwiedzających. Na terenie obiektu obowiązywać będą jednak pewne restrykcje.

Początkowy plan zakładał, że Ogród Botaniczny będzie otwarty od 13 kwietnia, ale z powodu epidemii koronawirusa termin ten został przesunięty. Jak poinformowały władze obiektu, będzie on otwarty codziennie od soboty 25 kwietnia pomiędzy godziną 11:00 a 17:00. Szklarnie, Dworek Kościuszków oraz kawiarenka pozostaną zamknięte do odwołania.

Odwiedzający będą musieli stosować się do pewnych zasad. Po pierwsze - będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką lub elementami odzieży. Po drugie – będą musieli zachować 2-metrową odległość pomiędzy innymi zwiedzającymi oraz pracownikami ogrodu. Po trzecie – powinni zachować ścisłe zasady sanitarne. Spacerowicze, którzy nie będą stosować się do zasad, będą wypraszani z obiektu.

Do Ogrodu Botanicznego będzie można dostać się jedynie przez wejście z kasą biletową od ul. Willowej. Obiekt zastrzega sobie również prawo do ograniczania liczby zwiedzających oraz czasowego zamykania bramy wejściowej, gdy limit przebywających tam osób zostanie przekroczony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE