ZNACHOR

i

Autor: Materiały TVP

QUIZ

Oglądaliście „Znachora”? Wskażcie w quizie, w jakie role w tym filmie wcielili się poszczególni aktorzy!

2024-05-15 17:02

„Znachor” to jeden z tych filmów, które na dobre zagościły na ekranach telewizorów w polskich domach. Szczególnie kultowa stała się ekranizacja Jerzego Hoffmana, która swoją premierę miała w 1982 r. Dziś zapytamy was o to, czy wiecie, jacy aktorzy wystąpili w tej kultowej produkcji. Spróbujcie dopasować ich do ról w tym filmie!

„Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana to film, który do dziś wzrusza rzesze telewidzów, którzy gromadzą się przed ekranami swoich telewizorów niemal przy każdej telewizyjnej emisji tej kultowej produkcji. Została ona oparta na powieści autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza o tym samym tytule. Hoffman był drugim reżyserem, który postanowił zekranizować to dzieło (wcześniej znana była wersja „Znachora” w reżyserii Michała Waszyńskiego z lat 1937-1938). Po premierze filmu w 1982 r. szybko okazało się, że stała się ona kasowym sukcesem polskiego kina, a losy profesora Rafała Wilczura, który po opuszczeniu przez żonę traci pamięć, po dziś wzruszają miliony Polaków. Dodajmy także, że w 2023 r. na ekrany trafił kolejny „Znachor” – tym razem w wersji reżysera Michała Gazdy.

ZNACHOR: Leszek Lichota i Anna Szymańczyk o nowej adaptacji polskiego klasyka

Kto grał w „Znachorze”? Dopasuj aktorów do ról w filmie z 1982 r.

Dla fanów „Znachora” w reżyserii Jerzego Hoffmana przygotowaliśmy quiz, z którym zapewne poradzicie sobie bez większego problemu! Zadanie jest proste: my podajemy bohatera filmu, a wy wskazujecie, który z aktorów wcielił się tę rolę. Podkreślamy przy tym, że ten quiz dotyczy wyłącznie wersji z 1982 roku! To jak, jesteście gotowi, by zmierzyć się z pytaniami? Powodzenia!

Kto grał w „Znachorze”? Dopasuj nazwiska aktorów do ról w kultowym filmie z 1982 r.

Pytanie 1 z 11
Profesora Rafała Wilczura i Antoniego Kosibę zagrał:

Zobacz także: Jare Gody 2024 w Lublinie. Pożegnali zimę i przywitali wiosnę topieniem marzanny

Listen on Spreaker.