Ogień na poddaszu i na parterze. W powiecie łukowskim palił się drewniany dom

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie/facebook.com

Ogień na poddaszu i na parterze. W powiecie łukowskim palił się drewniany dom

2023-03-17 18:01

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło w czwartkowy wieczór z pożarem drewnianego domu. Domownicy wyszli z budynku o własnych siłach, ale mimo to mieli objawy zatrucia gazami pożarowymi.

Do pożaru domu w miejscowości Role w powiecie łukowskim doszło 16 marca około godz. 21. Zaalarmowani o pojawieniu się ognia strażacy niezwłocznie ruszyli na miejsce. Po przyjeździe okazało się, że płonęło jedno z pomieszczeń na parterze oraz poddasze budynku.

„Użytkownicy obiektu opuścili go przed przybyciem JOP, osoby te zatruły się gazami pożarowymi i udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy” – relacjonują na swoim facebookowym fanpage’u strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Łukowie.

Podczas akcji gaśniczej udało się ugasić ogień. Następnie strażacy zajęli się oddymianiem budynku oraz sprawdzeniem przy pomocy kamery termowizyjnej, czy nie ma w nim dalszych zarzewi ognia. Łącznie na miejscu pożaru pracowały dwa zastępy straży pożarnej z Łukowa, dwa zastępy z OSP Gręzówki oraz OSP z Biardy, Krynki, Gołaszyna, Wólki Świątkowej i Łaz.

Trwa ustalanie szczegółowej przyczyny pojawienia się ognia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE