Lubelskie: Od czwartku będzie można się spisać. Najlepiej przez internet

2021-03-31 8:32
Od czwartku będzie można się spisać. Najlepiej przez internet
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Free-Photos

Już w najbliższy czwartek (1 kwietnia) na terenie województwa lubelskiego rozpocznie się spis powszechny. Ma on na celu między innymi sprawdzenie kim jesteśmy, jak żyjemy i co się u nas zmieniło przez ostatnie 10 lat.

Obowiązującą metodą i szczególnie zalecaną jest samospis internetowy - mówi Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. - To najbardziej dogodna metoda. Można podać informacje o sobie w dowolnym momencie, na dowolnym sprzęcie. Można, jeżeli ma się mniej czasu na chwilę przerwać, później lub następnego dnia wrócić do zakończenia samospisu internetowego.

Dodatkowo osoby, które spiszą się przez Internet mogą wziąć udział w loterii nagród.

Gdy nie spiszemy się przez Internet wówczas zadzwoni do nas rachmistrz. Wtedy nie będziemy mogli odmówić podania danych zbieranych w Narodowym Spisie Powszechnym.​

Jeżeli ktoś odmówi udziału w spisie, Urząd Statystyczny może taką sprawę zgłosić do sądu i to od sądu będzie zależało, czy nałoży na taką osobę karę i jakiej wielkości.

Raport z Anteny 30.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE