Rozmowy o wolności

i

Autor: Warsztaty Kultury

O wolności w mediach porozmawiają w Warsztatach Kultury w Lublinie

2023-03-22 11:35

Porozmawiają o podstawowych prawach obywatelskich, w tym szczególnie wolności słowa i wypowiedzi.

Przed nami kolejne spotkanie w ramach Kultury Enter - "Rozmowy o Wolnośc".

- Podczas spotkania uczestnicy zastanowią się nad istotą wolnych mediów, które są gwarantem niezależnych społeczeństw demokratycznych - mówi Aleksandra Stefanek z Warsztatów Kultury i dodaje: - Zaproszeni do dyskusji goście opowiedzą również o ograniczeniach, jakie pojawiły się względem mediów publicznych w ostatnim czasie. Wolność słowa, wyrażana m.in. poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną gwarantowaną przez art. 54. Natomiast art. 14 w Konstytucji RP zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Kiedy i w jaki sposób te niezbywalne wartości i gwarancje są naruszane? Z prof. Iwoną Hofman i red. Tomaszem Kowalewiczem rozmawiać będzie medioznawczyni dr Agata Fijuth-Dudek.

***

Prof. Iwona Hofman – medioznawczymi, politolożka, mecenaska nauki i kultury. Autorka 16 monografii, redaktorka 15 książek naukowych,a współautorka serii wydawniczej „Współczesne media” (26 tomów) i 4 monografii, ponad 170 artykułów naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Dyrektorka Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS) oraz prezeska Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Tomasz Kowalewicz – dziennikarz lubelskiej Gazety Wyborczej i wykładowca w Katedrze Dziennikarstwa UMCS.

Spotkanie 30 marca w Lublinie przy ul. Grodzkiej 5a w sali widowiskowej. Początek o 17.00, wstęp jest wolny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE