Nowy mural upamiętnia Lublin jako Europejską Stolicę Młodzieży. Dzieło powstało w hali produkcyjnej Europieku

2023-02-13 12:58

150 m2 zajmuje najnowszy mural, jaki powstał na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie. Dzieło zdobi wewnętrzną ścianę nowej hali produkcyjnej Europieku, jak rozpoczyna funkcjonowanie na tym obszarze. Zobaczcie zdjęcia!

Przy ul. Vetterów 13 rozpoczyna działalność nowy zakład produkcyjny firmy Europiek. Liczy on łącznie ponad 3 tys. m2 powierzchni, a jego powstanie i wyposażenie kosztowało ponad 25 mln zł. Inwestycja ma zagwarantować nowe miejsca pracy (docelowo w ciągu dwóch lat liczba pracowników ma się zwiększyć z ponad setki do 200 osób).

– W nowej piekarni produkować będziemy pieczywo najwyższej jakości, łącząc tradycję smaku i naturę z nowoczesną technologią wypieku. Duże znaczenie ma dla nas również premiera muralu, który powstał w naszym zakładzie, we współpracy z Miastem Lublin. To symbol łamania schematów, niestandardowych rozwiązań, innowacyjności, która jest bliska firmie Europiek. Bardzo nas cieszy, że możemy tworzyć i rozwijać się w inspirującym nas mieście Lublin – mówi Magdalena Kubić, wiceprezes zarządu Europiek Sp. z o. o.

– Cieszę się, że spółka Europiek zdecydowała się związać swoją przyszłość z Lublinem, a jej rozwój świadczy o tym, że znalazła tu środowisko sprzyjające inwestycjom i dalszemu rozwojowi firmy. Wspólnie udało nam się także stworzyć dobre warunki i klimat do współpracy na wielu polach, o czym świadczy m. in. mural, który powstał w hali produkcyjnej firmy. Wpisuje się to w nowy trend wprowadzania twórczości artystycznej do przestrzeni miejskich i przemysłowych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowy mural robi wrażenie

Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego jest powiązane z prezentacją już wspomnianego muralu, jaki powstał na jego wewnętrznej ścianie. Dzieło upamiętniające zdobycie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 składa się łącznie z ponad 60 ilustracji, których łączna powierzchnia wynosi 150 m2, a za jego powstanie odpowiada lubelski artysta, Michał Ćwiek.

– Projekt muralu to pięć oddzielnych scen, połączonych ze sobą w jedną spójną kompozycję o charakterze linearnej ilustracji. Każda ze scen składa się z motywów związanych z Lublinem oraz wartościami Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, natomiast jedna ze scen poświęcona jest w całości firmie Europiek. Na muralu możemy dojrzeć m.in.: trolejbus, czarcią łapę wybitą na deskorolce, akrobatę balansującego na linie, symbole związane z nauką, rozrywką, muzyką czy IT. Każda z 60 ilustracji była najpierw narysowana odręcznie, a potem zwektoryzowana. Ich kolorystyka nawiązuje ściśle do barw identyfikacji wizualnej miasta (zieleń, czerwień, czerń) oraz do wyrobów firmy Europiek (odcień żółci) – mówi Michał Ćwiek, autor projektu muralu, MOCNO Studio.

Przejdźcie do galerii i zobaczcie zdjęcia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE