Pies bez smyczy i kagańca? Może za to grozić 500 złotych

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/ToNic-Pics

Nowy mandat: Pies bez smyczy i kagańca? Może za to grozić 500 złotych

2021-04-12 7:33

Nawet 500 zł możemy zapłacić za spacer po Lublinie ze swoim czworonogiem. Od 10 kwietnia w życie wchodzą nowe przepisy, które zaostrzają kary dla właścicieli psów. Chodzi o wysokość grzywny, jaką możemy dostać, gdy spuścimy psa ze smyczy, a on swoim zachowaniem zagraża innym.

Do tej pory jeżeli nie zachowaliśmy środków ostrożności i zwierzę np. kogoś pogryzło mogliśmy zostać ukarani mandatem do 250 zł - mówi kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. - Pojawił się dodatkowy zapis w tym artykule mówiący o tym, że już samo stworzenie zagrożenia dla innych osób będzie karane mandatem karnym do 500 złotych. Więc w tym zapisie chodzi o to, aby osoba, która sprawuje opiekę i kontrolę nad psem, rzeczywiście tą kontrole miała, aby nie było takiej sytuacji, bez względu na to czy jest smycz, czy tej smyczy nie ma, że to zwierzę po prostu zachowuje się jak chce.

Pamiętajmy, że wychodząc na spacer z naszym psem możemy spuścić go ze smyczy w miejscach do tego przeznaczonych. W regulaminach niektórych parków może być zapis o konieczności trzymania czworonoga na smyczy.

Raport z Anteny 08.04
Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE