Nie wiesz czy chorowałeś na COVID-19? Sprawdzisz to za darmo w Lublinie

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/analogicus

Nie wiesz czy chorowałeś na COVID-19? Sprawdzisz to za darmo w Lublinie

2021-09-02 15:22

Mieszkańcy Lublina i okolic będą mogli sprawdzić, czy chorowali na COVID-19. Już w najbliższy poniedziałek i wtorek odbędzie się druga edycja akcji #Przetestuj się w Lublinie. Przychodząc na Plac Teatralny przy CSK będzie można sprawdzić obecność przeciwciał we krwi.

- Akcja #Przetestuj się w Lublinie to wydarzenie skierowane do nie zaszczepionych mieszkańców Lublina - mówi Natalia Sowa z firmy uPacjenta. - Mieszkańcy będą mogli za darmo wykonać testy płytkowe w kierunku przeciwciał. Osoby niezaszczepione wykonując taki test mogą zweryfikować, czy przeszły już w przeszłości infekcję COVID-19 i czy w organizmie wykształciła się jakaś odporność. Mamy nadzieję, że zachęci to niektóre osoby, zwłaszcza te, które otrzymają wynik negatywny do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Akcja #Przetestuj się w Lublinie odbędzie się 6 i 7 września na placu przed CSK w godzinach 10:00-18:00. W trakcie poprzedniej akcji w Lublinie przebadało się 250 osób. Teraz na chętnych będzie czekało prawie 2 tysiące bezpłatnych testów płytkowych. Test nie jest przeznaczony dla osób już zaszczepionych, ponieważ nie wykrywa przeciwciał powstających po szczepieniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE