plecak policja

i

Autor: Policja Biała Podlaska

Nie wichura odcięła im Internet, a „przedsiębiorczy” sąsiedzi. Dwóch bialczan złapanych na gorącym uczynku

2023-03-12 14:08

Mają 32 i 34 lata i bujną wyobraźnię. Stwierdzili, że wzbogacą się na kradzieży przewodów elektrycznych i telekomunikacyjnych. Nie przewidzieli, że staną się ubożsi o nawet 8 lat spędzonych na wolności.

Akcja przebiegała błyskawicznie. Dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej ukradło przewody z budynku byłej ciepłowni. Policja od razu dostała informację, że spadło tam napięcie, więc na miejsce wybrał się patrol. Z ciepłowni nie zdążyli jeszcze wyjść sprawcy kradzieży. Dowodem poświadczającym, że mają nie do końca czyste sumienie, był znajdujący się na miejscu plecak sprawców wraz z wykorzystanymi przez nich narzędziami. W momencie odcięcia przewodów pozbawili dostępu do Internetu kilkaset osób.

Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu nie tylko za to przewinienie. Również kilka dni wcześniej w tym samym miejscu doszło do kradzieży przewodów. Straty pokrzywdzonego oszacowano na przynajmniej 5 tys. zł.

Mężczyznom postawiono już zarzuty, do których się przyznali. Poinformowali też, co się stało ze skradzionymi przewodami – po opaleniu wylądowały w punkcie złomu. Nie myśleli też o niebezpieczeństwie, kiedy odcinali znajdujące się pod napięciem kable. Mogą pójść do więzienia nawet na 8 lat.

Kładka nad ul. Filaretów przestanie straszyć rdzą