SZOK Nastolatkowie okradali swoich sąsiadów z Tomaszowa Lubelskiego

2021-10-13 14:10
18-latkom grozi nawet do 10 lat więzienia
Autor: Canva 18-latkom grozi nawet do 10 lat więzienia

Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali ośmiu nastolatków, którzy zorganizowali się w grupę przestępczą i okradali mieszkańców swojej gminy. Policjanci odzyskali część ich łupów. Co padało łupem nieletnich i ile lat więzienia grozi młodocianym przestępcom za wielokrotne, a kradzieże z włamaniem? Przeczytacie poniżej.

Nastoletni złodzieje okradali swoich sąsiadów

Do włamań dochodziło od jakiegoś czasu na terenie gminy Tomaszów Lubelski. Sprawą wykrycia sprawców tych przestępstw zajęli się tomaszowscy kryminalni. W wyniku przeprowadzonego śledztwa policjantom udało się ustalić kim byli złodzieje. Za kradzieże odpowiedzialni byli nastoletni chłopcy. W kradzieże zaangażowanych było ośmiu nastolatków w wieku 16-19 lat, którzy mieszkają mieszkańców tej samej gminie co ich ofiary. Celem młodocianych złodziei padały niezamieszkałe budynki, domy mieszkalne, a także pomieszczenia gospodarcze. Młodzi „amatorzy cudzej własności” okradali swoich sąsiadów głównie z różnego rodzaju elektronarzędzi, urządzeń elektronicznych, kosiarek. Wśród łupów policjanci znaleźli także sprzęt muzyczny, a nawet quada.

Skradziony quad
Autor: Policja Lubelska Skradziony quad

Ile lat grozi 18-latkom za kradzież z włamaniem

Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wszystkich zdarzeń oraz wyjaśnianie roli poszczególnych osób w każdym z procederów. Trzech sprawców już usłyszało zarzuty i przyznało się do winy. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem pełnoletnim grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie osób nieletnich, które brały udział w kradzieżach zadecyduje sąd rodzinny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Awantura w Sejmie! Bartłomiej Sienkiewicz nie wytrzymał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE