Napięcie na linii wojewoda lubelski - prezydent Lublina spadło. Powodem... żony? [AUDIO]

2020-02-07 14:02
Szach mat w Lublinie?
Autor: pixabay.com/Raphigrafie

Możliwe, że napięcie na linii wojewoda - prezydent Lublina nieco zmaleje, a wszystko przez zależności rodzinne, a konkretnie... żony obu polityków.

Lubelska Fundacja Wolności zauważa, że szefem żony Lecha Sprawki, czyli wojewody, jest podległy Krzysztofowi Żukowi, szefowi lubelskich struktur PO, a zarazem prezydentowi miasta, Mariusz Banach, czyli szef departamentu wychowania i oświaty w Lublinie.

- Z kolei żona Krzysztofa Żuka, Katarzyna Mieczkowska, jest dyrektorem Muzeum Lubelskiego - mówi Seweryn Szczepaniak z Fundacji Wolności i dodaje: - współfinansuje je Ministerstwo Kultury, a przedstawicielem rządu w terenie jest wojewoda, Lech Sprawka."Zamiana żon" na stanowiskach, mimo, że obiektywnie może być bardziej korzystna dla mieszkańców Lublina, jest zabroniona. Wynika to z 3 ustaw: o pracownikach samorządowych, pracownikach państwowych oraz służbie cywilnej. 

- Czy zawieszenie broni nastąpi też na innych frontach? Łatwo wyobrazić sobie, że nowy wojewoda odpuści sobie sprawę Górek Czechowskich przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Czy tak będzie? Czas pokaże. Dla mieszkańców Lublina obecna sytuacja na pewno nie jest komfortowa - kwituje Szczepaniak.

Więcej o potencjalnych problemach, jakie mogą wynikać z tej zależności, w rozmowie reportera Radia ESKA Jacka Wernera, posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE