Napad na ul. Sadowej w Zamościu. Dwóch mężczyzn zaatakowało nastolatków

2022-12-30 11:16
Napad na ul. Sadowej w Zamościu. Dwóch mężczyzn zaatakowało nastolatków
Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyźni w wieku 22 i 33 lat na ulicy Sadowej w Zamościu napadli na dwóch nastolatków. Pokrzywdzonym grozili pobiciem, przytrzymując, przeszukali kieszenie ich kurtek, następnie zabrali 80 zł i uciekli.

Zgłoszenie o napadzie na dwóch nastolatków policjanci otrzymali w poniedziałek.

- Dwaj chłopcy w wieku 14 i 16 lat spacerowali ulicą Sadową. Nagle podeszli do nich dwaj nieznani im mężczyźni i zażądali 20 złotych na taksówkę. Przestraszony 14-latek dał im połowę kwoty. Jednak to nie wystarczyło napastnikom. Grożąc pobiciem, zażądali więcej. Później napastnicy przeszukali kieszenie ich kurtek. U jednego z nich zauważyli portfel, a w nim gotówkę. Zabrali pieniądze w łącznej kwocie 80 złotych i uciekli – asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Nieletnim pokrzywdzonym na szczęście nic się nie stało.

Całe zajście widział przejeżdżający tamtędy mężczyzna i zadzwonił na numer alarmowy 112. Po chwili zjawili się policjanci. Mundurowi zatrzymali agresorów na sąsiedniej ulicy. Odzyskali też należące do 14-latka pieniądze.

Napastnicy to mieszkańcy Zamościa w wieku 22 i 33 lat. Starszy z nich był nietrzeźwy w organizmie miał ponad 2 promile. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy i w środę doprowadzili podejrzanych do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Tam prokurator przedstawił im zarzuty. Odpowiedzą za rozbój na 14-latku i usiłowanie rozboju na 16-latku.

- Starszy z podejrzanych był już wcześniej karany za tego typu przestępstwo i odbywał w związku z tym karę więzienia. Tym razem odpowie więc w warunkach recydywy – dodaje Krukowska – Bubiło.

Zamojski sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE