Największe wsi w woj. lubelskim. Tutaj mieszka najwięcej osób. Sprawdź

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

STATYSTYKI

Największe wsi w woj. lubelskim. Tutaj mieszka najwięcej osób. Sprawdź

2023-12-08 15:14

Miejscowości znajdujące się na terenie woj. lubelskiego można analizować pod różnymi kątami! Tym razem wzięliśmy pod lupę kwestię liczby mieszkańców w poszczególnych wsiach naszego regionu. Jesteście ciekawi, które z nich mogą się pochwalić największym zaludnieniem? Poznajcie TOP 10 największych wsi znajdujących się na Lubelszczyźnie!

Według danych, w województwie lubelskim funkcjonuje obecnie ponad 3,3 tys. wsi. Przeglądając związane z nimi statystyki można dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dane statystyczne pozwalają np. wskazać, w których miejscowościach na Lubelszczyźnie mieszka najmniej osób, a w których wręcz odwrotnie. W tym artykule skupimy się właśnie na tej drugiej kwestii. Przed wami lista wsi w województwie lubelskim, które mogą pochwalić się największą liczbą mieszkańców!

Nie tylko cebularz. W Lublinie odbyło się XXV Święto Chleba

To największe wsie w woj. lubelskim. Ile osób mieszka w tych miejscowościach?

Zastanawialiście się, w których wsiach w woj. lubelskim mieszka obecnie najwięcej osób? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w statystykach opracowanych na podstawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku. Kliknijcie w poniższą galerię i sprawdźcie ranking 10 największych wsi na Lubelszczyźnie (są zaprezentowane w kolejności od najmniejszej do największej w ramach TOP10). Jako ciekawostkę dodajmy, że w poniższym rankingu znalazła się na przykład miejscowość, która jest jednocześnie najdłuższą wsią w woj. lubelskim.

Sprawdźcie TOP 10 najbardziej zaludnionych wsi na Lubelszczyźnie, klikając w tę galerię:

Materiał powstał na podstawie danych pochodzących z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku, które opracował portal polskawliczbach.pl.

Zobacz także: Te powiaty w woj. lubelskim są najmniej zaludnione. Gdzie mieszka najmniej osób? Sprawdź!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE