Emerytury gwiazd: Alicja Majewska, Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski

i

Autor: Marek Zieliński

QUIZ

Największe przeboje Budki Suflera. Jak dobrze je znasz? Tylko najwięksi fani będą mieć komplet punktów!

2023-11-26 16:07

Budka Suflera to jeden z zespołów, który jest uznawany za legendę polskiej sceny muzycznej. Jak wiadomo, swoje korzenie ma w Lublinie, a w repertuarze - mnóstwo hitów. Przeboje Budki Suflera do dziś są nucone przez osoby w różnym wieku! A ty jak dobrze znasz teksty tych utworów? Sprawdzimy to w tym quizie!

Budka Suflera to rockowy zespół założony w Lublinie. Początki grupy sięgają 1969 r., choć za datę jej „właściwego” ukształtowania się powszechnie przyjmowany jest rok 1974. Pierwszym hitem, który z ich ramienia podbił listy przebojów był „Sen o dolinie”. Na przestrzeni lat w składzie Budki Suflera można było zobaczyć między innymi takie nazwiska, jak: Krzysztof Cugowski, Jerzy Janiszewski, Romuald Lipko, Andrzej Ziółkowski, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki. W 2014 r. zespół obchodził swoje 40-lecie. Wtedy też ogłosił zakończenie swojej działalności i zagrał pożegnalną trasę koncertową. 5 lat później podjęto jednak decyzję o reaktywacji Budki Suflera (ale już bez Krzysztofa Cugowskiego). W ostatnich latach jako wokaliści zespołu występowali: Robert Żarczyński i Jacek Kawalec.

Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie

Jak dobrze znasz przeboje Budki Suflera? Ten quiz to sprawdzi!

Chyba każdy z nas choć raz w życiu słyszał takie utwory jak „Jolka Jolka”, „Bal Wszystkich Świętych” czy „Takie tango”. To tylko dwa przykłady z bogatego repertuaru Budki Suflera. Chcesz przypomnieć sobie więcej hitów tego zespołu? Przed Tobą quiz, w którym czeka na ciebie 9 szczegółowych pytań, które dokładnie sprawdzą to, jak dobrze pamiętasz teksty największych przebojów Budki Suflera. Powodzenia!

Te hity Budki Suflera śpiewała cała Polska! Pamiętasz, jak to leciało?

Pytanie 1 z 9
Dokończ wers utworu „Bal Wszystkich Świętych”: „Świat się tylko już ze mną kręci…

Zobacz także: Krzysztof Cugowski honorowym obywatelem Lublina. Zdjęcia z uroczystości 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE