To najważniejsze kobiety z czasów PRL-u. ile o nich wiesz? Sprawdź się w quizie!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Najważniejsze kobiety w czasach PRL-u. Sprawdź co o nich wiesz! QUIZ

2023-12-01 15:53

Władza w PRL-u należała do mężczyzn. Ale czym byłby świat bez kobiet? W tym quizie chcemy sprawdzić, czy pamiętasz najsłynniejsze panie z tamtego okresu w historii Polski!

Żyłeś w czasach PRL-u? A może znasz na pamięć opowieści rodziców i dziadków dotyczące tamtych lat? To na pewno sobie pogardzisz z tymi pytaniami! Nie są one trudne, a rozwiązanie tego quizu może przynieść mnóstwo satysfakcji!

W publikacjach na temat najważniejszych osób tamtej epoki prawie nie znajdziemy nazwisk kobiet. Nie znaczy to jednak, że nie miały wpływu na to, jak wyglądała tamta szara rzeczywistość. Nic bardziej mylnego!  Przygotowaliśmy 10 pytań dotyczących kobiet działających w obszarze polityki, literatury, muzyki i kina. Czy znasz je wszystkie? Zobacz, jak poradzisz sobie z tym quizem!

Kto był kim w PRL-u? Najważniejsze kobiety tamtych lat. Quiz historyczny

Pytanie 1 z 10
Była literatką i doradczynią Józefa Stalina w sprawach polskich:
Tak mieszka seksbomba PRL. Halina Kowalska: Wszyscy chcieli mnie rozbierać

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji. Jednak wiele osób nadal z chęcią wspomina te czasy! Wiele potraw, słów czy wystroju wnętrz modne są do dziś!

Zobacz także: Tak wyglądały lubelskie szkoły w czasach PRL-u! Rozpoznajesz te miejsca?

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE