Tak w czasach PRL wyglądała lubelska dzielnica Rury! Czy rozpoznacie te miejsca?

i

Autor: fotopolska.eu

quiz

Najważniejsze daty z historii PRL-u. Pamiętasz je? Sprawdź się w quizie

2023-12-06 15:56

Okres PRL-u to taki czas w historii Polski, który wiele osób często wspomina. W tym quizie sprawdzimy, jak dobrze znasz najważniejsze daty z tego okresu! Nasi rodzice lub dziadkowie zapewne rozwiążą ten test w kilka minut, a jak szybko pójdzie Tobie? Sprawdź się!

Okres PRL-u nie był spokojnym czasem. Toczyła się wtedy walka o nowe porządki i to, kto będzie miał na nie największy wpływ. Na życie w naszym kraju największy wpływ mieli nasi wschodni sąsiedzi, czyli ZSRR. Sprawdź, ile wiesz o tej ważnej epoce w historii Polski. Czy znasz najważniejsze daty PRL-u?

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji.

Najważniejsze daty z okresu PRL-u. Sprawdź się w tym quizie historycznym!

Najważniejsze daty PRL-u. To bardzo trudny quiz historyczny!

Pytanie 1 z 11
Kiedy Polska zaczęła się nazywać Polską Rzeczpospolitą Ludową?
Zginęli w STRASZNYCH WYPADKACH Seksbomba PRL gwiazdy TVP Adam Fiut l Niezapomniani

Zobacz także galerię: Skamieniałości sprzed milionów lat przejęto na granicy w woj. lubelskim. Zobacz zdjęcia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE