Najpierw sprzątanie, potem eko-piknik. MOSiR zaprasza nad Zalew Zemborzycki

2020-10-01 12:17
Zalew Zemborzycki w Lublinie
Autor: Yarek shalom / commons.wikimedia.org Zalew Zemborzycki w Lublinie

A może by tak rzucić wszystko i pojechać…. nad Zalew Zemborzycki? Zrobić coś dobrego dla przyrody, fajnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a przy okazji zgarnąć bardzo atrakcyjne nagrody? Właśnie w taki sposób, lubelski MOSiR zachęca do wspólnej akcji sprzątania ulubionego miejsca odpoczynku lublinian, czyli okolic Zalewu Zemborzyckiego.

Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 11.10. Cała akcja rozpocznie się o godz. 10:00, wszyscy uczestnicy dostaną w rękawiczki ochronne oraz worki do zbiórki odpadów. Ich zadaniem będzie zebranie wszystkiego, co zanieczyszcza tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego wzdłuż wschodniego brzegu oraz przybrzeżny las.

– Potem, po sprzątaniu spotykamy się na terenie eventowym ośrodka Słoneczny Wrotków, już na tym właściwym eko-pikniku – mówi w rozmowie z nami Miłosz Bednarczyk, rzecznik lubelskiego MOSiR-u. – Tam będziemy fajnie się bawili, bo będzie mnóstwo stoisk naszych partnerów, poświęconych właśnie ekologii, edukacji ekologicznej. Będą gry, konkursy i dużo gadżetów do wygrania.

Akcji będzie towarzyszył specjalny konkurs. Żeby wziąć w nim udział, należy nagrać krótki filmik (do 45 sekund) lub zrobić zdjęcie najlepiej pokazujące, „jak dbasz o środowisko”, a następnie wysłać na adres konkurs@mosir.lublin.pl. Na maile z filmami i zdjęciami MOSiR czeka do 8 października.

Najlepsze, przesłane prace, zostaną nagrodzone w trakcie eko-pikniku. Co ważne jednak, warunkiem zdobycia nagrody będzie uczestnictwo autora pracy w zbiórce odpadów. Do wygrania będą m.in. rower marki Specialized, czytniki e-booków, zawodowa hulajnogę, akcesoria rowerowe oraz elektryczny samochód marki BMW na weekend. Impreza potrwa do godz. 15:00.

Na miejscu – bez względu na pogodę – można też liczyć na gorącą grochówkę, kawę i herbatę. Co więcej, dla uczestników imprezy MPK Lublin zapewni bezpłatny transport z centrum miasta i z powrotem.

Weź nie pytaj weź posprzątaj! | Kajda na Bulwarach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE