dzieci

i

Autor: Pexels

turystyka

Najfajniejsze atrakcje dla dzieci w Lublinie. To najlepsze pomysły na świetne spędzanie czasu! Też je lubisz?

2023-11-23 15:51

Dzieci w Lublinie absolutnie nie muszą się nudzić! W mieście można znaleźć sporo ciekawych sposobów na spędzanie czasu. Parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, wizyta w escape roomie lub w muzeum selfie to tylko niektóre z nich! W poniższym artykule prezentujemy TOP 10 atrakcji dla dzieci (zarówno tych mniejszych, jak i tych większych) w Lublinie!

Parki trampolin w Lublinie

Mania Skakania to pierwszy park trampolinowy w Lublinie, który poza samymi trampolinami oferuje salę zabaw dla dzieci poniżej 6 lat, a także mini park linowy. Znajduje się przy ul. Krochmalnej 13i. Mania Skakania jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12-20, a w sobotę i niedzielę – w godz. 10-20. Wstęp jest płatny.

Poszaleć na trampolinach można także w Strefie Wysokich Lotów przy ul. Cisowej 11 w Lublinie. Od poniedziałku do piątku otwarta jest ona w godz. 12-21, a w weekendy – od godz. 9 do 21. Do dyspozycji klientów są m.in.: trampoliny sportowe, ścianki wspinaczkowe czy baseny z piłkami. Wstęp jest biletowany.

Escape Room – Let Me Out Lublin

Dla młodzieży od 12 roku życia ciekawą rozrywką może być godzinna wizyta w escape roomie. W Lublinie do wyboru jest 6 tematycznych pokoi, stylizowanych na różne historie. Zlokalizowane są one przy ul. Złotej 6 na lubelskim Starym Mieście. Uczestnicy gry mają 60 minut na rozwiązanie zagadek i wydostanie się z pokoju. Adrenalina gwarantowana!

Wstęp jest płatny.

Gokarty w Lublinie

Dla dzieci od 130 cm wzrostu istnieje możliwość jazdy na krytym torze kartingowym. Jeden przejazd gokartem trwa około 8 minut. Tor Cartmax znajdujący się na poziomie 0 w Galerii Olimp w Lublinie jest otwarty w godz. 12-22 (poniedziałek-piątek) oraz w godz. 10-22 (sobota-niedziela). Wstęp jest biletowany.

Baseny w Lublinie

Młodzi lublinianie mogą bezpłatnie skorzystać z oferty basenów w 7 lubelskich szkołach. Warunkiem koniecznym jest posiadanie legitymacji szkolnej. Obowiązują limity osób, a pełną listę basenów znajdziecie pod tym linkiem.

W Lublinie można także skorzystać z aquaparku z basenem olimpijskim i licznymi wodnymi atrakcjami, takimi jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw. Wstęp do Aqua Lublin jest płatny.

Żonglowali i paradowali. Artyści z całego świata gościli w Lublinie

Selfie Station w Lublinie

Pierwsze w Lublinie muzeum selfie to gratka dla miłośników robienia zdjęć i filmów! Selfie Station oferuje ponad 30 tematycznych instalacji, które mogą stanowić ciekawe tło dla fotografii i wideo. To nowoczesne muzeum zlokalizowane w budynku Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 i jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 10-16, w soboty – od godz. 14 do 19, a w niedzielę w godz. 12-19.

Ścianki wspinaczkowe w Lublinie

W Lublinie można także spędzić aktywnie czas na ściankach wspinaczkowych. Te znajdziecie m.in. w galerii Olimp (Sky Park) i w Centrum Wspinaczkowym Kotłownia. 

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie to miejsce kultury dla dzieci i młodzieży. Oferuje spektakle, warsztaty i zajęcia dla młodych widzów. Sala Andersena znajduje się w budynku Centrum Spotkania Kultur przy pl. Teatralnym 1. Aktualny repertuar znajdziecie na ich stronie. Spektakle są biletowane. 

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

Tradycyjne chaty, zwierzęta gospodarskie, a od niedawna także przejażdżki konne, z jakich można korzystać w lubelskim skansenie to gratka dla osób w każdym wieku. Odwiedzając Muzeum Wsi Lubelskiej (przy Al. Warszawskiej 96) najmłodsi mogą zapoznać się z historią polskiej wsi na przestrzeni lat. Skansen często oferuje także dodatkowe zajęcia i różnorodne warsztaty. 

Zobacz także: Tych adresów w Lublinie nie można pominąć! Sprawdź, czym są Miejsca Inspiracji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE