Najbiedniejsze gminy w województwie lubelskim. Wpływy z podatków są tu bardzo małe

2021-02-26 10:38
Najbiedniejsze gminy w województwie lubelskim
Autor: Pixabay Najbiedniejsze gminy w województwie lubelskim

Ministerstwo Finansów przygotowało, jak co roku, raport dotyczący wpływów z podatków w poszczególnych gminach, powiatach i województwach. Dzięki niemu możemy zobaczyć, które gminy z naszego województwa miały w poprzednim roku najniższe wpływy z podatków, co czyni je najbiedniejszymi gminami. W zestawieniu prezentujemy 10 gmin z najmniejszymi wpływami z podatków.

Ministerstwo Finansów przygotowało zestawienie dochodów podatkowych w gminach, powiatach i województwach w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wskaźniki służą do obliczania subwencji wyrównawczej za 2021 r. Przeanalizowaliśmy już dokument pod kątem najbogatszych gmin w województwie lubelskim, teraz przyszedł czas na najbiedniejsze gminy. 10 najbiedniejszych gmin z naszego regionu nie przekroczyło progu 1000 zł dochodu z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbiedniejsza gmina województwa lubelskiego, jest też najbiedniejszą gminą w całej Polsce.

W galerii zebraliśmy 10 najbiedniejszych gmin. Sprawdź.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE