Pieniądze

i

Autor: www.pixabay.com

Pieniądze

Najbardziej zadłużony człowiek w Polsce mieszka w woj. lubelskim. Wyprzedził poprzedniego rekordzistę

2023-04-24 7:03

Ma 66 lat i kilkadziesiąt milionów złotych do oddania. Mowa o mieszkańcu województwa lubelskiego, który w 2022 roku znalazł się na czele listy dłużników i dłużniczek w Polsce.

Anonimowy mężczyzna z dużym długiem wyprzedził poprzedniego rekordzistę – 49-latka z Pomorza. Jego „rywal” ma do spłaty ponad 75,67 mln zł, a człowiek z naszego województwa ponad 81 mln. Warto dodać, że jego dług tylko w ciągu roku wzrósł o ponad 6 mln zł.

Wśród 10 najbardziej zadłużonych osób kolejne miejsca w niechlubnym rankingu zajmują mieszkańcy i mieszkanki Mazowsza (3. miejsce i od 7-10), Śląska (4 i 6) i jeszcze jedna osoba z Pomorza (5). Najniższy dług wśród gigantów i gigantek ma 72-latek z Mazowsza – niecałe 29,5 mln zł. Właśnie tę kwotę trzeba przebić, żeby w przyszłym roku wejść do zestawienia osób z największymi zobowiązaniami do spłacenia.

Jak czytamy w raporcie InfoDług, najmniej długów natomiast jest w woj, podlaskim i opolskim. W naszym województwie zaległości do zapłaty ma ponad 113 tys. osób.

Tego w Lublinie jeszcze nie było. Ten biletomat obsługuje słońce

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE