Nadchodzą wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Kandydaci mogą się zgłaszać

i

Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Młodzieżowa Rada Miasta

Nadchodzą wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Kandydaci mogą się zgłaszać

2023-10-03 13:13

Młodzi ludzie mogą zgłaszać się do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Czas na to mają do 13 października. Później lubelska młodzież szkół ponadpodstawowych wybierze swoich reprezentantów.

Lublin. Budowa dworca metropolitarnego

– Zapraszamy wszystkich młodych, którzy czują, że poradzą sobie z obowiązkami radnego i będą godnie reprezentowały swoją szkołę w ławach Młodzieżowej Rady Miasta, do zgłaszania swoich kandydatur - mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania. - Od lat jesteśmy miastem otwartym na potrzeby młodzieży, co potwierdził w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, a opinie i postulaty młodych radnych są istotnymi wskazówkami i ważnym głosem w pracy naszego samorządu.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin ma charakter opiniotwórczo-doradczy.

- Młodzieżowi radni podejmują uchwały zawierające ich wnioski czy pomysły, które trafiają następnie do Rady Miasta Lublin - mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza. - Inicjują również działania realizowane we własnym zakresie, takie jak różnego rodzaju wydarzenia, konferencje czy zawody sportowe. Działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta to również wiele możliwości samorozwoju, m.in. poprzez nabycie nowych kompetencji i umiejętności czy zdobycie doświadczenia zawodowego, ale także wpływ na otaczającą rzeczywistość, poczucie sprawczości i odpowiedzialności, możliwość poznania nowych osób i miejsc oraz przestrzeń do realizacji swoich pasji i zainteresowań.

Wybory do XVIII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin odbędą się 23 października w lubelskich szkołach ponadpodstawowych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie lublin.eu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE