Na studiach produkują ekokosmetyki. Jedyny taki kierunek w Polsce [ZDJĘCIA]

2021-10-27 17:23

Fotele do masażu jak w salonie piękności i produkcja naturalnych kosmetyków. W Lublinie ruszyła Pracownia Biokosmetologii. Działa przy unikatowym kierunku studiów. To ​jedyny taki fakultet w Polsce.

Podczas zajęć studenci Uniwersytetu Przyrodniczego będą m.in. samodzielnie produkowali kosmetyki. - Mamy zamiar wprowadzać naturalne kosmetyki. Studentki same będą je produkowały. To sera, maseczki do twarzy czy kremy z naturalnych substancji - mówi nam dr Katarzyna Rubinowska, opiekunka nowo powstałej pracowni. - Mamy w niej profesjonalne fotele do masażu czy sprzęt, który jest wykorzystywany np. w salonach kosmetycznych - dodaje.

Biokosemetologia to kierunek nowoczesny. - Nacisk kładziemy na substancje pochodzenia roślinnego. Chcemy nauczyć studentów pozyskiwania tych substancji. Potem jest praca gabinetowa, stąd różnica od kosmetologii - tłumaczy dr Rubinowska.

Praktyka, ekologia i wyjście naprzeciw potrzebom rynku pracy

- Zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne. Polska to szósty producent naturalnych kosmetyków na świecie. Mamy kogo kształcić i mamy powody - wyjaśnia prof. Tomasz Mieczan, dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej UP.

Studenci będą odbywali praktyki i płatne staże. Zainteresowanie jest spore. Tylko w tym roku naukę rozpoczęło ponad 60 żaków. - Od początku myślałam o tym kierunku. Chcę wiązać przyszłość z naturalną kosmetologią. Nie wiem czy znajdę recepturę idealną, ale warto próbować - mówi Aleksandra z Białej Podlaskiej. - Kierunek to nie tylko możliwość pracy przy produkcji, ale i praca zabiegowa na bazie naturalnych kosmetyków - dodaj Monika, studentka UP z Siedlec.

Studenci kończą studia z tytułem zawodowym inżyniera. Zimą przyszłego roku ruszają studia drugiego stopnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE