policja

i

Autor: Policja Lubelska

Na pasach życie straciło dwóch młodych mężczyzn. Co się działo na lubelskich drogach w sobotę?

2023-03-12 13:45

Na drogach woj. lubelskiego doszło do przynajmniej dwóch nieszczęśliwych wypadków. We Włodawie potrącono dwie nastolatki przechodzące przez przejście, a w Bystrzycy i Łaszczowie dwóch mężczyzn. Dziewczyny trafiły do szpitala, ale życia dwóch panów nie udało się uratować.

Włodawa

Do zdarzenia doszło w sobotę. 63-letni mieszkaniec gm. Włodawa prowadził Iveco typu laweta i właśnie tym pojazdem potrącił 13- i 14-latkę. Dziewczyny z potłuczeniami trafiły do szpitala. Zarówno kierowca, jak i piesze byli trzeźwi. Policja ustala szczegóły wypadku.

pow. tomaszowski

Do potrącenia pieszego doszło też na drodze powiatowej w Łaszczowie. Wieczorem 20-letni kierowca audi najechał na 32-latka. Ranny trafił do szpitala, ale nad ranem zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Kierowca był trzeźwy, a do nieszczęścia mogła przyczynić się pogoda. Jak podaje policja, w tym czasie padał śnieg, a komplikacji dokładał fakt, że pieszy nie miał przy sobie elementów odblaskowych. Dokładne okoliczności pod nadzorem prokuratora bada policja z Tomaszowa Lubelskiego.

pow. lubelski

Do tragedii doszło chwilę przed 22 w miejscowości Bystrzyca. 39-latek jechał volvo i potrącił 40-latka. Mężczyzna zginął na miejscu. Kierowcy nic się nie stało poza tym, że policja wykryła w jego krwi 1,2 promila alkoholu. Został zatrzymany.

W związku z występującymi złymi warunkami atmosferycznymi w postaci opadów śniegu/śniegu z deszczem apelujemy do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że,opad oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska, czyli droga hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący nie zdąży natychmiast zatrzymać samochodu. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia jezdni sprzyjają stłuczkom i potrąceniom – uczula nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Znowu wydawali zupę. „Na Fooda przychodzi coraz więcej osób”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE