Na Lubelszczyznę przyszła prawdziwa zima! Co nas czeka w kolejnych dniach?

2021-01-13 7:39 Jacek Werner
Zima
Autor: pixabay.com/jarmoluk Zdjęcie ilustracyjne

Jest biało, ale większość dróg czarna i przejezdna - to w Lublinie po wieczornych i nocnych opadach śniegu. Na razie spadło ok. 5 centymetrów białego puchu, ale synoptycy zapowiadają dalsze opady w kolejnych dniach.

- Sytuacja na drogach jest stabilna i opanowana. Ruch w godzinach porannego szczytu odbywał się bez większych zakłóceń. Od początku akcji uczestniczyło w niej 28 pługosolarek dużych oraz 12 ciągników i pługosolarek małych. Ponadto pracuje 7 brygad realizujących odśnieżanie ręczne. Koszt akcji od jej rozpoczęcia do dzisiaj (13 stycznia) do godzin porannych wyniósł blisko 132 tys. zł - mówi Justyna Góźdź z biura prasowego w lubelskim ratuszu.

Nieco gorzej sytuacja wygląda na drogach wojewódzkich. Trudności z dotarciem do niektórych miejscowości mają autobusy komunikacji miejskiej dojeżdżające go gmin ościennych.

Trudna sytuacja też na drodze krajowej nr 19 w kierunku Rzeszowa oraz na wysokości m. Niemce. Więcej śniegu jest na drogach na południu regionu, zwłaszcza tych lokalnych. Opady, z przerwami, mają utrzymać się do piątku, dodatkowo temperatura spadnie wtedy do okolic -10 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach?

Opady śniegu na Lubelszczyźnie już zanikają, ale utrzymają się do piątku. Weekend zapowiada się słonecznie, ale mroźno z temperaturami w okolicach 5 stopni poniżej zera. Przyszły tydzień także zapowiada się biało. Opady śniegu w następny poniedziałek i wtorek. Grubość pokrywy śnieżnej może miejscami osiągnąć nawet 20 centymetrów.

Mapę stanu przejezdności dróg wojewódzkich możecie znaleźć tutaj.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.