Na Dzień Kobiet dadzą "Światełko Nadziei" tym, które tego najbardziej potrzebują [AUDIO]

2020-03-06 15:45
Na Dzień Kobiet dadzą Światełko Nadziei tym, które tego najbardziej potrzebują [AUDIO]
Autor: pixabay/Free-Photos

Chcą uczcić Dzień Kobiet pomagając innym kobietom. Studenci z UMCS organizują specjalny kiermasz oraz zbiórkę "Światełko Nadziei".

Dzięki temu chcą zebrać pieniądze oraz potrzebne artykuły dla Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej. Fundacja pomaga bezdomnym kobietom z dziećmi i pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej. 

- Można wesprzeć nas poprzez przyniesienie takich rzeczy jak prześcieradła, pościele, koce, żywność długoterminową, a także środki do higieny osobistej oraz środki do czyszczenia. - mówi Magdalena Wujec, koordynatorka akcji charytatywnej - Można naszą akcję wesprzeć także finansowo, poprzez udział w kiermaszu. Będą tam ciasta, słodycze, ozdoby origami, ręcznie robione mydełka i świece.

Więcej na ten temat w rozmowie z Magdaleną Wujec, koordynatorką akcji charytatywnej. Posłuchaj:

Zbiórka artykułów będzie prowadzona w poniedziałek na 4 wydziałach UMCS: Pedagogiki i Psychologii, na Wydziale Ekonomicznym, Politologii i Dziennikarstwa oraz na Wydziale Filozofii. Kiermasz natomiast odbędzie się w poniedziałek i we wtorek od 9:00 do 15:00 na terenie Instytutu Psychologii UMCS przy Placu Litewskim 5. Szczegóły znajdziecie też na Facebooku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE