Targi Książki w Katowicach

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

QUIZ

Myślisz, że te lektury szkolne znasz na pamięć? Przekonaj się w specjalnym quizie. Będzie 10/10?

2023-11-23 15:49

Lekcje języka polskiego to nie tylko poznawanie zasad ortografii czy gramatyki. Ich nieodłączną częścią jest także czytanie lektur! W tym quizie chcemy sprawdzić, czy potrafisz jeszcze dopasować bohaterów do odpowiednich utworów literackich, które poznaliśmy w szkole!

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami! Wraz z powrotem do szkolnych ławek rozpoczną się kolejne lekcje, w tym te z języka polskiego. Przed uczniami ponownie otworzy się zatem świat literacki, a to za sprawą lektur szkolnych, które znalazły się na liście obowiązkowych na poszczególnych etapach edukacji. Czy pamiętasz jeszcze, jak nazywali się główni bohaterowie „Kamieni na szaniec”? Umiesz wymienić postaci występujące w „Panu Tadeuszu”? Czy wiesz, w którym utworze znalazł się Chochoł? To właśnie w tym materiale sprawdzimy, jak dobrze znasz lektury szkolne!

Jarmark w Lublinie, czyli tradycja łączy się z nowoczesnością

Quiz: dopasuj bohaterów do lektury szkolnej!

W tym quizie mogą się sprawdzić nie tylko aktualni uczniowie, ale również ci, którzy lata edukacji szkolnej mają już dawno za sobą! Wydaje ci się, że doskonale pamiętasz treść obowiązkowych lektur? Przed tobą 10 pytań, które sprawdzą twoją wiedzę z lekcji języka polskiego! Sprawdź, czy wciąż potrafisz dopasować bohaterów do odpowiedniej lektury!

Czy umiesz poprawnie dopasować bohatera do lektury szkolnej?

Pytanie 1 z 10
Ignacy Rzecki to jeden z bohaterów:

Zobacz także: Dożynki dworskie w lubelskim skansenie 

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE