Można już zgłaszać swoje propozycje do Zielonego Budżetu

2021-10-21 15:50
Można już zgłaszać swoje propozycje do Zielonego Budżetu
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Tegoroczny Zielony Budżet będzie nieco inny, zmieniły się jego zasady. Ta edycja będzie miała swój motyw przewodni jakim są parki kieszonkowe i mini skwery. To właśnie na pomysły dotyczące takich miejsc w Lublinie czeka ratusz.

- Tegoroczna tematyka to kontynuacja rozpoczętego już procesu tworzenia w Lublinie "Miejsc dla Ciebie" - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni. - Chcielibyśmy żeby tych miejsc pojawiło się dużo więcej, ponieważ zgłaszane do Zielonego Budżetu wnioski zawierały ogrom tego typu propozycji. Stąd po takiej głębokiej analizie nasza propozycja, aby tematycznie odbywały się Zielone Budżety. Jesteśmy w stanie wtedy zrobić dużo więcej i dużo więcej takich dobrych miejsc, przyjaznych przestrzeni pojawi się na terenie miasta.

Można już zgłaszać swoje propozycje do Zielonego Budżetu
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Wprowadzenie edycji tematycznych to nie jedyna zmiana w Zielonym Budżecie.

- Drugą taką nowością jest bardzo uproszczony sposób składania wniosków - dodaje Miejska Architekt Zieleni. - Nie chcemy żadnych kalkulacji, chcemy tylko pomysł i lokalizację. To my będziemy się głowili nad tym, żeby to było w bardzo dobry sposób zaprojektowane, ale przy współudziale mieszkańców.

Swoje pomysły do Zielonego Budżetu mieszkańcy mogą składać do 7 listopada za pośrednictwem formularza internetowego. Zwycięskie pomysły poznamy na początku 2022 roku.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE