Może być ciekawe, ale problemem są braki internetu i sprzętu. Katecheta o lekcjach online [AUDIO]

i

Autor: OM

Może być ciekawie, ale problemem są braki internetu i sprzętu. Katecheta o lekcjach online [AUDIO]

2020-12-14 16:55

Jeżeli podchodzi się do lekcji online uczciwie mogą mieć duży potencjał. Zdradza nam jeden z katechetów z podlubelskiej parafii. Lekcje religii prowadzone zdalnie dają dużo możliwości urozmaicania ich, ale tylko wtedy, gdy zarówno katecheta jak i uczniowie chcą korzystać z dostępnych w internecie materiałów i brać czynny udział w lekcjach. Czasami problemem jest dostęp do internetu, czy np. mikrofonu.

- Siedząc przed komputerem z dostępem do internetu, przy takim bogactwie materiałów audio, wideo, prezentacji te lekcje zdalne dają ogromną możliwość, ale pod warunkiem, że po drugiej stronie siedzi uczeń, który wykonuje polecenia. Nie zawsze można to zweryfikować w czasie rzeczywistym - mówi ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii p.w. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie koło Lublina.

Więcej na ten temat w materiale dźwiękowym. Posłuchaj:

Trudniej jest poprowadzić dyskusję, czasami są problemy z internetem, niektórzy uczniowie nie mają mikrofonu.

- Niekiedy ta forma internetowa nawet pozwala wielu się bardziej otworzyć niż było to do tej pory. Chętniej coś piszą, mówią - dodaje ks. Matuszny. - Sama forma zdalna ani nie sprawiła, że uczniowie, którzy nie chodzili na katechezę wrócili, ani nie sprawiła, żeby Ci, którzy chodzili odstąpili od lekcji religii.

W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych lekcje online mają od 26 października, natomiast dzieci z klas 1-3 od 9 listopada. Zdalne nauczanie miało trwać do końca listopada, jednak zostało przedłużone do świąt Bożego Narodzenia. Po świętach i Nowym Roku będą ferie zimowe. Gdy te się skończą prawdopodobnie uczniowie wrócą do nauki w formie tradycyjnej.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE