Motocykliści zbierają środki na sprzęt potrzebny w walce z koronawirusem

2020-03-27 13:49
Motocykle
Autor: pixabay.com

Lubelscy motocykliści przyłączyli się do walki z koronawirusem. Stowarzyszenie Moto Inicjatywa zbiera środki na zakup takich artykułów jak: maseczki ochronne, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne czy kombinezony.

To nie pierwszy raz, kiedy członkowie grupy chcą pomóc innym. Dotychczas działania Moto Inicjatywy koncentrowały się wokół wsparcia najmłodszych. Wśród pomysłów grupy była organizacja takich wydarzeń jak np. Motocyklowy Dzień Dziecka oraz MotoMikołaje.


Tym razem motocykliści chcą pomóc personelowi medycznemu. Grupa planuje zebrać 20 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej. Motocykliści nie działają jednak sami. Mówi o tym członek stowarzyszenia Moto Inicjatywa Paweł Musiał:


Współpracujemy: z lokalnymi gminami, domami kultury, kołami gospodyń wiejskich. Ich członkowie szyją i wykonują maseczki w domu, a następnie przekazują je odpowiednim służbom. Koszt ich produkcji każdego dnia się zmienia. Jeszcze w czwartek można było kupić metr materiału za złotówkę, a obecnie ten koszt wynosi 3 zł. Z uwagi na to, że jest to zrzutka, staramy się, żeby koszt produkcji jednej maseczki nie przekroczył złotówki.


Jak dotąd zrzutkę wsparło ponad 30 osób, co pozwoliło na zebranie prawie półtora tysiąca złotych. Jeśli chcecie wspomóc Moto Inicjatywę, ich zbiórkę znajdziecie tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE