Most na Żeglarskiej przeszedł próby obciążeniowe

i

Autor: Miasto Lublin/materiały prasowe

INWESTYCJE

Most na Żeglarskiej w Lublinie przeszedł próby obciążeniowe. Zobacz zdjęcia!

2023-03-30 19:10

Około 30 dni dzieli nas od zakończenia budowy mostu na ul. Żeglarskiej w Lublinie. Nowa konstrukcja jest już po próbach obciążeniowych. Zobaczcie zdjęcia!

Jednym z najważniejszych etapów kontrolnych przy nowo wybudowanym moście jest przeprowadzenie prób obciążeniowych. Nie inaczej było w przypadku nowej przeprawy nad Bystrzycą, jaka powstała w ciągu ul. Żeglarskiej. W czwartek (30 marca) pojawiły się na niej samochody ciężarowe, których łączna masa to blisko 200 ton.

– Testy polegały na badaniach statycznych i dynamicznych przeprowadzonych sześcioma samochodami ciężarowymi o masie całkowitej 32 tony każdy. Podczas obciążeń dynamicznych samochody poruszały się z prędkością od 10 km/h zwiększanej co 20 km/h, aż do maksymalnej prędkości dozwolonej. Badania objęły pomiary ugięć przęseł i osiadania podpór – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Dzięki przeprowadzeniu badań statycznych stwierdzono, że nowy most „spełnia założenia co do norm ugięcia”. Aktualnie trwa oczekiwanie na opracowanie wyników badań dynamicznych.

Budowa mostu na ul. Żeglarskiej pochłonęła około 37 mln zł, przy czym 31,5 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków europejskich. Prace związane z powstaniem nowej przeprawy nad Bystrzycą mają się zakończyć do końca kwietnia.

Zobacz zdjęcia z prób obciążeniowych mostu na Żeglarskiej w Lublinie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE