Moda świąteczna 2020 naznaczona koronawirusem. Spadki sprzedaży [WIDEO]

2020-12-16 12:09
Moda świąteczna 2020 naznaczona koronawirusem. Spadki sprzedaży [WIDEO]
Autor: zdj. Justyna Dominik

Szklane bombki, łańcuchy​ i świecidełka. W sezonie świątecznym 2020 powraca klasyka. Cenione są ręczne ozdoby choinkowe. Nie brakuje też nowości. Ceny? Od kilku do nawet kilkuset złotych za ozdobę.

Jak przyznaje w rozmowie z nami pani Agnieszka, sprzedawczyni na jednym z lubelskich bazarków - widać, że epidemia wyraźnie wpłynęła na świąteczne wybory lublinian.

- Kupują bardziej potrzebne rzeczy i trochę bardziej oszczędzają - mówi. Przez to i spadki obrotów są widoczne. - Grudzień to był zawsze dobry miesiąc dla nas. Teraz zbyt jest mniejszy. Choć nie jest tragicznie. Widzimy, że epidemia wszystkim daje się we znaki. Miejmy nadzieję, że wrócimy do normalności - dodaje.

A co jest w modzie?

- Ręcznie robione szklane bombki, ale i te plastikowe. Z nowości sztuczne choinki na pniu. To hit i elegancko wygląda. Przedział cenowy od kilku do prawie trzystu złotych - tłumaczy. Wszystko zależy od wielkości choinki.

Więcej szczegółów w materiale wideo poniżej:

Moda choinkowa 2020. Nasi reporterzy odwiedzili świąteczny bazarek w Lublinie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE